Kahvenin Spora Etkisi Nedir?

 

Hepimiz, spor yapmadan önce veya spordan sonra kahve içmenin faydalı olduğunu duymuşuzdur. Peki kafein oranı yüksek sert bir kahvenin spora etkisi nedir detaylarıyla bilmek ister misiniz? Eğer cevabınız evetse yazımızı okumaya devam edin, aklınızdaki tüm soru işaretlerini yanıtlayacağınıza ve kahve hakkında bilmediklerinizi öğreneceğinize emin olabilirsiniz.

                                                       

Bu yazımızda sizlere kahvenin spora etkisi nedir? Kahve içmek faydalı mı? Kafein vücudumuzda ne gibi değişikliklere sebep olur? Kahve antrenman performansımızı nasıl etkiler? Gibi merak edilen soruların cevaplarını arayacağız. Haydi sizleri daha fazla bekletmeden bilgilendirici yazımıza giriş yapalım.

 

KAHVE VE KAFEİNİN ETKİLERİ

 

Kafein, vücudumuzu harekete geçiren uyarıcı bir madde olduğu için yaptığımız aktivitelerle sinerjik etki göstermektedir. Bildiğiniz gibi kahvenin içerisinde de bu uyarıcı maddeden bolca bulunuyor. Bu yüzden kahvenin spora etkisi de yadsınamaz boyutlara ulaşıyor.

Kafein, vücudumuza girdikten sonra kalbimizin çalışmasına destek olarak kan akışımızı hızlandırıyor. Bu da kaslarımızın ve diğer vücut dokularımızın daha iyi çalışması ve daha enerjik olması anlamına geliyor.

Eğer spordan önce yüksek kafeinli bir kahve içerseniz, spor anında kaslarınıza çok daha fazla oksijen gidecek ve kaslarınız tam verimle çalışacaktır. Bunun yanında eğer kardiyo çalışması gibi daha çok kalori yakmaya yönelik antrenmanlar yapıyorsanız da beslenmenize mutlaka kahveyi eklemelisiniz. Kahve yüksek tempolu antrenmanlarda kalbimizin sağlığını korurken diğer bir yandan da daha fazla kalori yakmamıza yardımcı oluyor. Vücudumuzun ısısını yükselten uyarıcı bir uyarıcı madde olan kafein, antrenman sonunda ve sonrasında daha fazla yağ yakmamızı sağlıyor.

 

KAHVENİN SPORA ETKİSİYLE SİZLER DE PERFORMANSINIZI YÜKSELTİN!

Özellikle filtre kahve gibi kafeini yüksek kahve türleri, antrenman sırasında performansınızı inanılmaz ölçüde arttırıyor. Uzun vadede kalp ve damar sağlığınızı koruyan ve sürekliliğinizi arttıran kahve yağ yakımınıza da katkı sağlıyor.

Yüksek kafein oranıyla performansınızı arttıracak monsfit filtre kahvelerimizle sizler de kahvenin spora etkilerini keşfedin! Düzenli kullanımda antrenmanlarınızdaki gelişmeyi ve vücudunuzdaki değişimleri bizzat kendi gözlerinizle göreceksiniz. Ağırlıklarınızı hızlıca arttırmak, diyetinizi yumuşak içimli ve enfes tatlı bir kahveyle desteklemek ve fazla kilolarınızdan kurtulmak Monsfit ile artık çok kolay!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın